SENA TAŞKAPILIOĞLU

 

Sena Taşkapılıoğlu, Bilkent Üniversitesi MSSF oyunculuk bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuar’ında oyunculuk bölümü Yüksek Lisans programına kabul edildi. Del Close ve Spolin temelli doğaçlama tiyatro çalışmalarına uzun ve kısa formlarda çeşitli performanslar sergileyerek başladı. Bu süreçte uluslararası festivallere (Amsterdam, Chicago, Duisburg, Viyana, Berlin) ve workshoplara katıldı, pek çok atölyenin liderliğini üstlendi, uluslararası sanatçılarla çeşitli gösteriler yaptı. Santralistanbul – Paris FratelliniAcademy ortaklığıyla düzenlenen sirk ve sokak sanatları atölyelerinde ‘joggling’, akrobasi, dans ve ‘clown’alanlarında Fransız hocalardan dersler aldı.

Oyunbaz ve Tiyatro BeReZe’nin oyunlarında oyuncu olarak yer aldı. Kurucularından olduğu ‘Palyaço Modern’ adlı ekiple ‘clown’gösterileri hazırlayan sanatçı aynı ekiple Fransa’nın Niort kentinde düzenlenen Clown ve Sokak Sanatları Festivaline katıldı. Finlandiya Teatteri Metamorfoosi’de Giovanni Fusetti’den fiziksel tiyatro ve ‘bouffon’ eğitimi aldı. Bir çok kurumda Fiziksel Komedi-Clown ve Doğaçlama dersleri veren Taşkapılıoğlu, kurulduğu yıldan bu yana bu yana Craft Oyunculuk Atölyesi’nde doğaçlama tiyatro ve oyunculuk dersleri vermektedir. Kurucu eğitmenlerinden olduğu Fiziksel Tiyatro ve Komedi Okulu’nda ders vermeye devam etmektedir. Clout Theatre’da oyunculuk ve yazarlık çalışmalarına devam etmektedir.

 

  GERİ

İLETİŞİM

Zühtüpaşa Mahallesi, Şefik Bey Sokak

No:17, 34724 Kadıköy/İstanbul

Gişe: 0 (216) 345 05 18 / 19 | info@atolyecraft.com

BİZDEN HABERDAR OLUN

BİZİ TAKİP EDİN

Craft Tiyatro © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır | Tasarım ve altyapı hizmetleri tiyatrolar.com.tr tarafından sağlanmaktadır.
Bu web sayfasında yüksek güvenlikli 2048-bit SSL kullanılmaktadır.