SERKAN SALİHOĞLU

 

1984’de İstanbul’da doğdu. 1995’te Alman Lisesi’ne girdi. 2003’te mezun olup Münih’e ana dal Tiyatro, yan dallar Sosyoloji ve Yeni Alman Edebiyatı okumaya gitti. 2009’da mezun oldu. Yedi yaşından itibaren bol bol tenis oynadı. Bol bol Türkiye Şampiyonalarına katılıp yendi, yenildi. 

Üniversite zamanında Dot ile tanıştı. Asistanlık yaptı. (BÖCEK, KÜRKLÜ MERKÜR) Dramaturgluk yaptı. (KÜRKLÜ MERKÜR) Münih Şehir Tiyatrosu’na önce Orhan Pamuk’un Kar romanı uyarlamasında stajer olarak girdi. Sonra da Yönetmen yardımcısı olarak devam etti. Yine aynı tiyatroda Lars Ole Walburg’un yönetmen yardımcılığını yaptı. Walburg, Hanover Devlet Tiyatrosu’na genel sanat yönetmeni olunca onunla birlikte oraya kadrolu olarak gitti. 3 senelik kadroluluk zamanında 3 oyun yönetip, bol bol da asistanlık yaptı. 

Sonra 2012’de İstanbul’a döndü. Dot’ta Altın Ejderha’yı çevirip yönetti. Ertesi sene Makas Oyunları 1’de iki kısa oyun yönetti. Onun da ertesi sene İki Kişilik Yaz’ı yönetti. Bir ertesi sene daha oldu. Bunu Ben De Yaparım’ı Melisa Kesmez ile birlikte çevirdi ve yönetti. 

Ayrıca 2013’te Charles Richards ile tanıştı. Onun çektiği reklamlarda 1.AD’lik yaptı ve yapmaya devam ediyor.

 

  GERİ

İLETİŞİM

Zühtüpaşa Mahallesi, Şefik Bey Sokak

No:17, 34724 Kadıköy/İstanbul

Gişe: 0 (216) 345 05 18 / 19 | info@atolyecraft.com

BİZDEN HABERDAR OLUN

BİZİ TAKİP EDİN

Craft Tiyatro © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır | Tasarım ve altyapı hizmetleri tiyatrolar.com.tr tarafından sağlanmaktadır.
Bu web sayfasında yüksek güvenlikli 2048-bit SSL kullanılmaktadır.